SINU
TEEJUHT
TIPPU!

Inseneriteaduskonna lõpetajad on ühiskonnas tõeliste muutuste algatajad. Insenerid, leiutajad, innovaatorid ja ettevõttejuhid, kelle ülesandeks on kujundada tulevikutehnoloogiad ning homset päeva meile kõigile.

Slider
SINU
TEEJUHT TIPPU!

Inseneriteaduskonna lõpetajad on ühiskonnas tõeliste muutuste algatajad. Insenerid, leiutajad, innovaatorid ja ettevõttejuhid, kelle ülesandeks on kujundada tulevikutehnoloogiad ning homset päeva meile kõigile.

Slider

Tutvu erialadega

Teedeehitus ja geodeesia

Riigi majanduse aluseks on eelkõige infrastruktuur: teed, sillad, tunnelid, raudteed, lennujaamad ja sadamad, milleta ei pääse inimesed liikuma ega jõua kaubad tarbijani. Taristu oli, on ja jääb meie igapäevase toimetuleku esmaseks, lausa hädavajalikuks eelduseks. Kui tahad kaasa rääkida taristu arengute homse päeva juures, siis uuri lähemalt, mida on sulle pakkuda teedeehituse ja geodeesia erialal.

Arhitektuur

Soovid kujundada meid ümbritsevat linnaruumi ja tulevast elukeskkonda? Oled unistanud projekteerida kõrghooneid või disainida peensusteni läbimõeldud arhitektuurseid detaile? Sind huvitavad ruum, vorm ja valgus ning sooviksid siduda oma loomingulised ideed kaasaegsete innovaatiliste lahendustega? Kui nii, siis tule uuri lähemalt, mida TTÜ arhitektuuri erialal sinu tulevikule pakkuda on!

Ehitiste projekteerimine ja ehitusjuhtimine

Ehitusinseneri töö on kodude ja töökohtade rajamine. Ehitiste projekteerimise ja ehitusjuhtimise eriala hõlmab väikeelamuid kui ka pilvelõhkujaid. Keerukatest tööstushoonetest rääkimata. Kui näed enda tulevikku ehitusvaldkonnas, siis ehitiste projekteerimise ja ehitusjuhtimise eriala on kindel ja tulus investeering.

Hoonete sisekliima ja veetehnika

Hoone fassaadi all on sadu torusid ja keerulisi süsteeme, mis juhivad puhast vett sisse ja reovett välja, ventileerivad õhku ja reguleerivad temperatuuri. See kõik tagab, et hoone sisemus oleks inimestele meeldiv, tervislik ja loodust säästev keskkond. Kui see väljakutse on just sinu jaoks, siis uuri lähemalt, mida hoonete sisekliima ja veetehnika erialal on sulle pakkuda.

Maastikuarhitektuur ja keskkonnajuhtimine

Maastikuarhitektuuri ja keskkonnajuhtimise erialal õpid, kuidas hoida elukeskkond terve ja jätkusuutlikuna nii meie kui ka järeltulevate põlvkondade jaoks. Kui pead rohelisemat tulevikku oluliseks, uuri edasi, mida erialal sulle pakkuda on!

Elektroenergeetika ja mehhatroonika

Millistest allikatest saame energiat aastal 2050? Kas juhtmevaba elektrivarustus on võimalik? Kuidas ehitada drooni, mis kannaks inimest? Homse päeva tehnoloogiate (arukad elektrivõrgud, täiesti roheline energiatootmine, ümbrust tunnetavad robotid, iseseisvalt orienteeruvad droonid ning liikurseadmed, täisautomaatsed alajaamad, kõrgtehnoloogilised hooned, nutikad kodusüsteemid jpm) loojaks ja haldajaks kujunemiseks on see eriala sulle sobivaim. Ühendame siin peenmehhaanika ja energeetika, kõrgtehnoloogilise elektroonika, automaatikavahendite ja infotehnoloogia võimalused.

Telemaatika ja arukad süsteemid

Kui tuled õppima rakendusinfotehnoloogiat, saad selgeks virtuaalse maailma keeled, et reaalsesse maailma rohkem võimalusi luua. See on kindel investeering sinu tulevikku, sest IT-oskusi läheb varsti tarvis pea kõikides eluvaldkondades - pangandusest ehituseni. Uuri lähemalt, mida erialal sulle pakkuda on!

Tootmise automatiseerimine

Elame ajal, kus seoses teaduse ja tehnika arenguga püüavad inimesed üha enam oma elu masinate abil lihtsamaks muuta. Leiutatakse ja kasutatakse erinevaid automaatikavahendeid ja -süsteeme. Ei mingeid masinaõliseid hammasrattaid ega teosammul liikuvaid konveierlinte – 21. sajandi tootmine on sulam automaatikast, kõrgtehnoloogilisest elektroonikast, nutilahendustest ja paljust muust.Tootmise automatiseerimise eriala lõpetajad on leiutajad ja innovaatorid, kelle ülesandeks on vabastada inimesed tüütust ja üksluisest tööst ning leida viise, kuidas toota kiiremini ja väiksemate kuludega. Tutvu lähemalt, mida erialal sinu tulevikule pakkuda on!

Integreeritud tehnoloogiad

Inseneridel on tehnoloogiaühiskonnas oluline roll, kus tuleb orienteeruda nii kõrgtehnoloogilistes materjalides kui ka mehitamata õhusõidukite värvikirevas maailmas. Üha enam on tarvis insenere, kes suudavad oma teadmisi ning oskusi siduda äri- ja protsessijuhtimise, tootearenduse, disaini ja tootmisega. Seda kõike integreeritud tehnoloogiate erialal ka õpetatakse!

Masinaehitus- ja energiatehnoloogia protsesside juhtimine

Kõik mehhanismid – köögikombainidest robotiteni, võidusõiduautodest kosmoselaevadeni – koosnevad lihtsamatest ja keerukamatest detailidest, mille loomiseks on vaja teadmisi nii traditsioonilistest kui ka uusimatest tehnoloogiatest. 21. sajandi masinaehitustehnoloogid on tõelised leiutajad ja innovaatorid, kelle ülesandeks on kujundada uusi tööstus- ja tootmistehnoloogiaid. Masinaehitustehnoloogia õppimine pakub põnevat nii neile, kes soovivad keerukate arvutiprogrammidega tegeleda, kui ka neile, kes tahavad projekteerida ja valmis ehitada vägevaid masinavärke.

Tootearendus ja robootika

Sul on lennukaid ideid ja tehnilist taipu? Sind huvitab, kuidas töötavad kaasaegsed digitehased? Kui näiteks mehitamata autode arendamine, juhtimine ja tootmine ning innovatsioon tundub olevat midagi just sulle, siis uuri edasi, mida tootearenduse ja robootika erialal sinu tulevikule pakkuda on.

Materjalitehnoloogia (Elukeskkonna materjalid)

Kas oled vahel mõelnud sellise nurga alt, et inimkonna suurimad saavutused või avastused on paljuski seotud just elukeskkonna materjalidega? Tekstiilkiudude kasutuselevõtt on inimestele andnud võimaluse end vastupidavate riietusesemetega katta ja asustada Maa jahedamaid piirkondi. Metallid ja keraamika on muutnud tarvikud vastupidavamaks ning töövahendid tootlikumaks. Plastid aga pole nende õigel kasutamisel keskkonnaprobleem, nagu valdavalt arvatakse, vaid on loonud uue standardi ehituses, põllumajanduses, meditsiinis, hügieenis ning transpordis. Funktsionaalsed materjalid muudavad energia kogumise ja salvestamise efektiivsemaks ning võivad meid päästa globaalsest soojenemisest.

Keemiatehnoloogia

Enamik meie igapäevaelus kasutatavaid materjale, sealhulgas kütused, ravimid, toiduained ja olmekemikaalid on tänapäeval vähemal või suuremal määral seotud keemiatööstusega. Rohelised keemiatehnoloogiad aitavad aga ennetada keskkonnasaastamist, sünteesida biolagunevaid aineid või keskkonnasõbralikke materjale. Kaasaegsed keemiatehnoloogiad arenevad väga kiiresti. Just sina võid saada selleks tehnoloogiks, kes aitab luua esimese vetikatest tehtud biokütuse või leiab viisi reovee töötlemiseks nii, et seda kõlbaks joogiveena kasutada. Keemiatehnoloogiaga seotud erialad kuuluvad maailmas kümne kõige nõutavama hulka ja väljavaated karjääriks on väga head. Tule saa endale elukutse, mida oskavad vähesed, aga vajavad paljud!

Keskkonna-, energia- ja keemiatehnoloogia

Tehnoloogiate arengus toimuvad kiired ja olulised muutused. Ühelt poolt on need seotud loodusressursside kahanemise ja keskkonnaprobleemide süvenemisega, teisalt inimkonna keskkonnateadlikkuse kasvuga ja vajadusega ressursse säästlikult kasutada. Kui sa soovid tulevikus neid muutusi positiivselt suunata ning olla tööturul nõutud spetsialist, siis keskkonna-, energia- ja keemiatehnoloogia õppekava annab sulle selleks tugeva aluse.

Tekstilõigu pealkiri on siin

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Odio in, totam temporibus quidem assumenda minus omnis placeat, aperiam, eaque sapiente labore voluptate sit. Maiores quibusdam voluptatum, voluptates minus eveniet aperiam!

Tähtsad
kuupäevad

Esmakordselt saab 2018. vastuvõtuks erialased sisseastumiskatsed soovi korral ära teha juba enne avalduste esitamist. Erialased katsed toimuvad:
  • 29. jaanuar – 4. veebruar 2018
  • 12. –25. märts 2018
  • 30. aprill – 6. mai 2018
  • 6.–10. juuli 2018
  • Bakalaureusetaseme katsed 6,-10. juuli 2018
  • Magistritaseme katsed 9.-10. juuli 2018
  • Sisseastumiskatsete tulemused
  • lisatakse SAISi hiljemalt 12. juulil 2018.
24. märts
Sisseastumiskatse matemaatikas Tartus.
15.-25. juuni kuni kl 12
Registreerumine sisseastumiskatsetele eesti keeles ja matemaatikas Tallinnas ning Kohtla-Järvel (kui ei ole sooritatud kandideerimiseks vajalikke riigieksameid).
26. juuni
Sisseastumiskatse matemaatikas Tallinnas kl 10 (TTÜ peamajas) ja kl 10 Kohtla-Järvel (Virumaa kolledžis).
27. juuni
Sisseastumiskatse eesti keeles Tallinnas (TTÜ peamajas) kl 10.
25. juuni – 4. juuli kl 15
Avalduste ja dokumentide esitamine bakalaureuse-, integreeritud- ja rakenduskõrgharidusõppesse ning magistriõppesse tööpäevadel TTÜs kohapeal ning ööpäevaringselt SAISi vahendusel. NB! 4. juulil lõppeb kogu TTÜ vastuvõtt kell 15.00 ja seda nii koha peal kui SAISis.
13. juulil 2018
Avalikustatakse vastuvõetute nimekirjad SAISis. Õppima tuleku peab kinnitama kahe ööpäeva jooksul.
SISSE- ASTUMIS- INFO
Kirsti Naaber
Vastuvõtuspetsialist
tel 620 3504
vastuvott@ttu.ee

LÄVENDI- KALKULAATOR

Bakalaureuse- ja inseneriõppesse kandideerimiseks

Riigieksami tulemused:

Eesti keel:
(või eesti keel teise keelena)
Lai matemaatika:
(või enne 2014. a. sooritatud matemaatika riigieksami tulemus)
Kitsas matemaatika:
(võimalik konkureerida vaid majanduse ja keskkonnajuhtimise erialadele)

Kuld- või hõbemedal

Hindamatud kogemused ootavad

Liitu teaduskonna õpilaskoguga ja ehita endale õige insenerina korralik suhtlusvõrgustik, saa uusi kogemusi ja löö reaalselt ülikoolielu kujundamisel kaasa.