SINU
TEEJUHT
TIPPU!

Tudengitel on võimalik tulla õppima TTÜ ja IT kolledži ühiselt välja töötatud õppekavadele, milles on ühendatud kolledži rakenduslikkus ja paindlikkus TTÜ teadusliku võimekusega!

Slider
SINU
TEEJUHT TIPPU!

Tudengitel on võimalik tulla õppima TTÜ ja IT kolledži ühiselt välja töötatud õppekavadele, milles on ühendatud kolledži rakenduslikkus ja paindlikkus TTÜ teadusliku võimekusega!

Slider

Tutvu erialadega

Küberturbe tehnoloogiad

Arvutite ja infotehnoloogiliste lahenduste integreerimine teistesse süsteemidesse kasvab plahvatuslikult – mõtle näiteks kasvõi asjade interneti, tarkade majade või isesõitvate autode peale. Üliolulised objektid on ka riiklikult elutähtsad IT-süsteemid, olgu selleks siis infotehnoloogia juhitav elektritaristu või side- ja kommunikatsioonivõrk. Küberruumi turvalisus mõjutab üha otsesemalt reaalse maailma toimimist. Kui tahaksid tulevikus olla kübermaailma kõrgelt hinnatud valvur ja korrakaitsja, tule õpi küberturbe tehnoloogiaid!

IT süsteemide administreerimine

IT-süsteemid on iga ettevõtte "südameks", mille töövõime mõjutab kogu ettevõtte toimimist. Neid süsteeme on vaja juhtida ning ettevõtte ellujäämise küsimuseks on paljuski nende täpne ja selge töötamine. Kui sind huvitab IT ning soovid õppida praktilist eriala, mis tagab tulevikus ka tubli sissetuleku, siis uuri lähemalt, mida IT süsteemide administreerimise õppekaval sulle pakkuda on!

Informaatika

Informaatika õppimine on üks universaalsemaid valikuid, kuna IT ja selle keskmes oleva tarkvara tähtsus suureneb kõikides eluvaldkondades. IT pole ammu enam "patsiga poiste" pärusmaa, vaid kui tunned informaatikat, võid edasi liikuda mistahes elualale meditsiinist panganduseni. Uuri edasi, mida TTÜ informaatika erialal sinu tulevikule pakkuda on!

IT süsteemide arendus

Mitmed tehnoloogia- ja iduettevõtjad on tunnistanud, et Eestis on täna puudu umbes 1000-3000 heal tasemel arendajat. IT süsteemide arenduse õppekava põhjal just selliseid hinnatud spetsialiste õpetataksegi. See on eriala, mille lõpetajate keskmine palk on võrreldes riigi keskmisega vähemalt kahe- kolmekordne ning mille läbinutel on tee valla väga paljudesse tehnoloogiaettevõtetesse. Tee kindel investeering oma tulevikku ning tule õppima IT süsteemide arendust!

Äriinfotehnoloogia

Ettevõtete juhid kurdavad sageli, et nende jaoks on IT-inimeste jutt kui hiina keel, millest parimal juhul suudetakse mõista veerandit. Äriinfotehnoloogia just seda "hiina keelt" õpetabki: suudad aru saada äri poole vajadustest ja tõlkida need IT-inimeste jaoks arusaadavasse keelepruuki ning vastupidi. Äriinfotehnoloogia eriala annab sulle oskuse teha majanduslikult perspektiivikaid IT-lahendusi ja –rakendusi (ning siinkohal ei pea me silmas mobiiliäppe!). Ning jah, arvasid õigesti, kogenud süsteemiarendaja või IT-projektijuhi palk on väga korralik.

Arvutisüsteemid

Näed end tulevikus mõne suurettevõtte IT-direktorina või mitmel kontinendil tegutseva IT-firma juhina? Või oled nakatunud ettevõtjapisikuga ning tahad oma nutika vidina või programmikoodiga murda vanemate garaažist otse ärimaailma tippu nagu Steve Jobs? Sel juhul õpetab arvutisüsteemide eriala sulle selgeks nii tarkvara, riistvara kui ka automaatika poole ning annab praktilise kogemuse luua terviklikke tehnoloogiasüsteeme.

Tänane tudeng
kujundab homse tuleviku

TTÜ uute laiapõhjaliste õppekavadega planeerid ise oma tulevikku. Õpi lisaks täpselt seda, mis Sind huvitab, ja jõua läbi TTÜs pakutavate paindlike võimaluste abil tippu.

Tähtsad kuupäevad

1. aprill
Sisseastumiskatse matemaatikas Tallinnas ja Tartus.
15. – 25. juuni
Registreerumine sisseastumiskatsetele eesti keeles ja matemaatikas Tallinnas ning Kohtla-Järvel (kui ei ole sooritatud kandideerimiseks vajalikke riigieksameid).
26. juuni – 5. juuli
Avalduste ja dokumentide esitamine bakalaureuse-, integreeritud- ja rakenduskõrgharidusõppesse ning magistriõppesse tööpäevadel TTÜs kohapeal ning ööpäevaringselt SAISi vahendusel. NB! 5. juulil lõppeb kogu TTÜ vastuvõtt kell 15.00 ja seda nii koha peal kui SAISis.
27. juuni
Sisseastumiskatse matemaatikas Tallinnas ja Kohtla-Järvel.
28. juuni
Sisseastumiskatse eesti keeles neile, kellel on eksam sooritamata (või on tulemus alla 35 punkti) ja neile, kellel on eesti keele eksam sooritatud teise keele eksamina.
2. juuli kell 23:59
Lõppeb vastuvõtt avaliku halduse ja riigiteaduste õppekavale kandideerimiseks.
07. – 11. juuli
Bakalaureuseõppe sisseastumiskatsed teaduskondades. Bakalaureuseõppes lepingute sõlmimine tasulisse õppesse kandideerivate üliõpilaskandidaatidega.
10. – 11. juuli
Magistriõppe sisseastumiskatsed teaduskondades.
12. juuli
Avaldatakse esimesed magistriõppesse sissesaanute nimekirjad SAISis. Pärast seda peavad õpilased kahe ööpäeva jooksul oma koha kinnitama.
14. juuli
Avaldatakse esimesed bakalaureuseõppesse vastuvõetud üliõpilaskandidaatide nimekirjad. Pärast seda peavad õpilased kahe ööpäeva jooksul oma koha kinnitama.
SISSE- ASTUMIS- INFO
Kirsti Naaber
Vastuvõtuspetsialist
tel 620 3504
vastuvott@ttu.ee

LÄVENDI- KALKULAATOR

Bakalaureuse- ja inseneriõppesse kandideerimiseks

Riigieksami tulemused:

Eesti keel:
(või eesti keel teise keelena)
Lai matemaatika:
(või enne 2014. a. sooritatud matemaatika riigieksami tulemus)
Kitsas matemaatika:
(võimalik konkureerida vaid majanduse ja keskkonnajuhtimise erialadele)

Kuld- või hõbemedal

Hindamatud kogemused ootavad

Järgmine Skype luuakse võib olla just jutuajamisel pärast õpilaskogu koosolekut. Liitu teaduskonna õpilaskoguga ja saad hindamatuid tutvusi, kasulikke kogemusi ning reaalse võimaluse tudengielu muuta ja mõjutada.