SINU
TEEJUHT
TIPPU!

21. sajandi tehnoloogiad nõuavad kõrget kompetentsi füüsikas, keemias ja bioloogias. Loodusteaduskonna kolm mitmekülgset õppekava pakuvad võimalust asuda pärast kolmeaastast bakalaureuseõpet erialasele tööle või jätkata nii akadeemilisema kui praktilisema suunitlusega magistriõppes.

Slider
SINU
TEEJUHT TIPPU!

Loodusteaduskonna kolm mitmekülgset õppekava pakuvad võimalust asuda pärast kolmeaastast bakalaureuseõpet erialasele tööle või jätkata nii akadeemilisema kui praktilisema suunitlusega magistriõppes.

Slider

Tutvu erialadega

Maapõueressursid

Eesti maapõuerikkused ei piirdu Ida-Virumaal kaevandatava põlevkiviga. Meil leidub ka liiva, dolomiiti, kruusa, lubjakivi, turvast, savi, fosforiiti, põhjavett… Maapõueressursside eriala õppima tulles saad teada, mida maakoor endas peidab, kuidas uusi maapõuerikkusi avastada, millised on parimad tehnoloogiad nende kaevandamiseks, kaevandatud alade taastamiseks ja keskkonnaohtude vältimiseks? Selles valdkonnas kohtuvad insenerimõte, tehnoloogia ning loodusteadused. TTÜ haridusega maapõueinsenere leiab maailma eri paigust alates Eesti mäetööstusest ja Skandinaavia kullakaevandustest kuni Austraaliani.

Rakendusfüüsika

Rakendusfüüsika puhul on oluline, et matemaatika ja füüsika sind ei hirmuta ja mõistad nende tähtsat rolli tulevikutehnoloogiate arendamisel. Rakendusfüüsika on hea valik ka siis, kui tahad õppida mõnd inseneriala, kuid sa pole veel päris kindel, millist täpsemalt. Rakendusfüüsika erialal, saad kolme aasta jooksul sedavõrd universaalsed teadmised, et sinu edasiõppimisvõimalustel pole sisuliselt piire – meteoroloogiast materjaliteaduseni, biofüüsikast okeanograafiani, majandusfüüsikast osakestefüüsikani.

Rakenduskeemia, toidu- ja geenitehnoloogia

Sa oled loomult uudishimulik ja esitad sageli maailma kohta küsimusi „miks“ ja „kuidas“? Sind huvitavad loodus- ja reaalteadused? „Rakett69“ on üks sinu lemmiksaadetest? Rakenduskeemia ja geenitehnoloogia on avanud täiesti uusi silmapiire meditsiinist tööstuse ja põllumajanduseni. Pakume sulle võimalust sukelduda tippteadusse ning teadus- ja tehnoloogiasaavutuste ülipõnevasse maailma. TTÜ rakenduskeemia, toidu- ja geenitehnoloogia eriala lõpetajana on sulle avatud üle kümne magistrikava Eesti ülikoolides ning lugematu hulk välismaal.

Tänane tudeng
kujundab homse tuleviku

TTÜ uute laiapõhjaliste õppekavadega planeerid ise oma tulevikku. Õpi lisaks täpselt seda, mis Sind huvitab, ja jõua läbi TTÜs pakutavate paindlike võimaluste abil tippu.

Tähtsad kuupäevad

1. aprill
Sisseastumiskatse matemaatikas Tallinnas ja Tartus.
15. – 25. juuni
Registreerumine sisseastumiskatsetele eesti keeles ja matemaatikas Tallinnas ning Kohtla-Järvel (kui ei ole sooritatud kandideerimiseks vajalikke riigieksameid).
26. juuni – 5. juuli
Avalduste ja dokumentide esitamine bakalaureuse-, integreeritud- ja rakenduskõrgharidusõppesse ning magistriõppesse tööpäevadel TTÜs kohapeal ning ööpäevaringselt SAISi vahendusel. NB! 5. juulil lõppeb kogu TTÜ vastuvõtt kell 15.00 ja seda nii koha peal kui SAISis.
27. juuni
Sisseastumiskatse matemaatikas Tallinnas ja Kohtla-Järvel.
28. juuni
Sisseastumiskatse eesti keeles neile, kellel on eksam sooritamata (või on tulemus alla 35 punkti) ja neile, kellel on eesti keele eksam sooritatud teise keele eksamina.
2. juuli kell 23:59
Lõppeb vastuvõtt avaliku halduse ja riigiteaduste õppekavale kandideerimiseks.
07. – 11. juuli
Bakalaureuseõppe sisseastumiskatsed teaduskondades. Bakalaureuseõppes lepingute sõlmimine tasulisse õppesse kandideerivate üliõpilaskandidaatidega.
10. – 11. juuli
Magistriõppe sisseastumiskatsed teaduskondades.
12. juuli
Avaldatakse esimesed magistriõppesse sissesaanute nimekirjad SAISis. Pärast seda peavad õpilased kahe ööpäeva jooksul oma koha kinnitama.
14. juuli
Avaldatakse esimesed bakalaureuseõppesse vastuvõetud üliõpilaskandidaatide nimekirjad. Pärast seda peavad õpilased kahe ööpäeva jooksul oma koha kinnitama.
SISSE- ASTUMIS- INFO
Kirsti Naaber
Vastuvõtuspetsialist
tel 620 3504
vastuvott@ttu.ee

LÄVENDI- KALKULAATOR

Bakalaureuse- ja inseneriõppesse kandideerimiseks

Riigieksami tulemused:

Eesti keel:
(või eesti keel teise keelena)
Lai matemaatika:
(või enne 2014. a. sooritatud matemaatika riigieksami tulemus)
Kitsas matemaatika:
(võimalik konkureerida vaid majanduse ja keskkonnajuhtimise erialadele)

Kuld- või hõbemedal

Hindamatud kogemused ootavad

Tahad muuta maailma? Liitu teaduskonna õpilaskoguga ja sul on reaalne võimalus tudengielu kujundamisel kaasa rääkida. Lisaks uued kogemused ja hindamatud tutvused kogu eluks.