SINU
TEEJUHT
TIPPU!

TTÜ uuenenud majandusteaduskond on Eesti juhtiv kõrghariduse andja majanduse, õiguse ja avaliku halduse valdkondades. Tule õppima TTÜ majandusteaduskonda ja saa Eesti tööjõuturul kõrgelt hinnatud diplom!

Slider
SINU
TEEJUHT TIPPU!

TTÜ uuenenud majandusteaduskond on Eesti juhtiv kõrghariduse andja majanduse, õiguse ja avaliku halduse valdkondades. Tule õppima TTÜ majandusteaduskonda ja saa Eesti tööjõuturul kõrgelt hinnatud diplom!

Slider

Tutvu erialadega

Avalik haldus ja riigiteadused

“Ära küsi, mida riik saab teha sinu jaoks, vaid mida sina saad teha oma riigi jaoks,” ärgitas USA president John F. Kennedy oma kaasmaalasi käituma üldsuse huvides. Sellesse mõtteterasse on kokku võetud ka avaliku halduse ja riigiteaduste eriala tuum: õpetada sotsiaalse närviga noori panustama ühiskonna arengusse. Kuidas riik toimib, kuidas erinevad institutsioonid aitavad kaasa sotsiaalsete probleemide lahendamisele, kuidas sünnivad riiklikud poliitikad, millised on riigi ja omavalitsuste ülesanded ja kuidas vältida korruptsiooni on vaid laiemad märksõnad, mida homse ühiskonna loojad ja kujundad TTÜ-s õpivad.

Rakenduslik majandusteadus

Mis on Euribor ja millest sõltub selle suurus? Miks paljud ettevõtted ei jõua viienda sünnipäevani? Kas mõistlikum on investeerida aktsiatesse, võlakirjadesse, fondidesse või soetada hoopis kinnisvara? Mõtesta sisuline majandus enda jaoks ja õpi rakenduslikku majandusteadust.

Ärindus

Ärinduse õppekaval arendad endas ettevõtlikkust ja õpid ärimaailma jaoks ülivajalikke oskusi ning teadmisi. See loob aluse karjääri kujundamisel, sest ärinduse lõpetanud noored suunduvad tööle väga erinevatesse valdkondadesse. Eriala on tugevaks ettevalmistuseks, et tulevikus võtta oma õlgadele ka juhi vastutus.

Õigusteadus

"Universaaljuristide" aeg on möödas. Kõigele keskendumine ei anna eelist üheski valdkonnas. Edueelise annab ühele valdkonnale keskendumine ja selle põhjalik tundmaõppimine. TTÜ õiguse instituudis saab bakalaureuseõppes spetsialiseeruda Eesti õigusele, EL ja rahvusvahelisele õigusele ja rahvusvahelistele suhetele. Sul on võimalik võtta erinevaid valik- ja vabaaineid ka teistest õppekavadest, mille abil end ette valmistada juba magistritasemel spetsialiseerumiseks. Uuri lähemalt, mida TTÜ õigusteaduse erialal sulle pakkuda on.

Rahvusvaheline ärikorraldus

Kas teadsid, et kui keegi jaapanlase ulatatud visiitkaardi niisama taskusse pistab või kohtumispaika maha unustab, on vastastikusel äril ilmselt kriips peal? Või seda, et Suurbritannial on maailma pikim maksuseadustik? Kui sul tiksuvad peas vägevad äriideed, millele kodumaa piirid suure tõenäosusega kitsaks jäävad, tule õpi rahvusvahelise ärikorralduse peeneid nüansse.

Tänane tudeng
kujundab homse tuleviku

TTÜ uute laiapõhjaliste õppekavadega planeerid ise oma tulevikku. Õpi lisaks täpselt seda, mis Sind huvitab, ja jõua läbi TTÜs pakutavate paindlike võimaluste abil tippu.

Tähtsad kuupäevad

1. aprill
Sisseastumiskatse matemaatikas Tallinnas ja Tartus.
15. – 25. juuni
Registreerumine sisseastumiskatsetele eesti keeles ja matemaatikas Tallinnas ning Kohtla-Järvel (kui ei ole sooritatud kandideerimiseks vajalikke riigieksameid).
26. juuni – 5. juuli
Avalduste ja dokumentide esitamine bakalaureuse-, integreeritud- ja rakenduskõrgharidusõppesse ning magistriõppesse tööpäevadel TTÜs kohapeal ning ööpäevaringselt SAISi vahendusel. NB! 5. juulil lõppeb kogu TTÜ vastuvõtt kell 15.00 ja seda nii koha peal kui SAISis.
27. juuni
Sisseastumiskatse matemaatikas Tallinnas ja Kohtla-Järvel.
28. juuni
Sisseastumiskatse eesti keeles neile, kellel on eksam sooritamata (või on tulemus alla 35 punkti) ja neile, kellel on eesti keele eksam sooritatud teise keele eksamina.
2. juuli kell 23:59
Lõppeb vastuvõtt avaliku halduse ja riigiteaduste õppekavale kandideerimiseks.
07. – 11. juuli
Bakalaureuseõppe sisseastumiskatsed teaduskondades. Bakalaureuseõppes lepingute sõlmimine tasulisse õppesse kandideerivate üliõpilaskandidaatidega.
10. – 11. juuli
Magistriõppe sisseastumiskatsed teaduskondades.
12. juuli
Avaldatakse esimesed magistriõppesse sissesaanute nimekirjad SAISis. Pärast seda peavad õpilased kahe ööpäeva jooksul oma koha kinnitama.
14. juuli
Avaldatakse esimesed bakalaureuseõppesse vastuvõetud üliõpilaskandidaatide nimekirjad. Pärast seda peavad õpilased kahe ööpäeva jooksul oma koha kinnitama.
SISSE- ASTUMIS- INFO
Kirsti Naaber
Vastuvõtuspetsialist
tel 620 3504
vastuvott@ttu.ee

LÄVENDI- KALKULAATOR

Bakalaureuse- ja inseneriõppesse kandideerimiseks

Riigieksami tulemused:

Eesti keel:
(või eesti keel teise keelena)
Lai matemaatika:
(või enne 2014. a. sooritatud matemaatika riigieksami tulemus)
Kitsas matemaatika:
(võimalik konkureerida vaid majanduse ja keskkonnajuhtimise erialadele)

Kuld- või hõbemedal

Hindamatud kogemused ootavad

Äris on teadmised sama olulised kui tutvused. Alusta enda suhtlusvõrgustiku loomisega juba esimesel kursusel ja liitu teaduskonna õpilaskoguga, saa uusi kogemusi ja löö ülikoolielu kujundamisel kaasa.