SINU
TEEJUHT
TIPPU!

Eesti Mereakadeemia on ainus merendusalast rakenduskõrgharidus- ja magistriõpet pakkuv õppeasutus Eestis!

Slider
SINU
TEEJUHT TIPPU!

Eesti Mereakadeemia on ainus merendusalast rakenduskõrgharidus- ja magistriõpet pakkuv õppeasutus Eestis!

Slider

Tutvu erialadega

Laevajuhtimine

Üle 70% maakera pindalast moodustab vesi ning maailma meredel sõidab üle 110 000 laeva. Kas teadsid, et maailma suurim konteinerilaev on kiilust masti tipuni sama kõrge kui Viru hotell? Kui oled unistanud vastutusrikkast juhiametist kauba- või reisilaeval, rahvusvahelisest töökeskkonnast ja reisimisest ümber maailma, siis laevajuhi eriala on sinu jaoks.

Laevamehaanika*

Kas sind huvitab tehnika ja tehnoloogia? Sooviksid põhjalikult mõista, kuidas töötavad suured masinad, keerulised süsteemid ja seadmed? Kui ootad vaheldusrikkust, head palka ja maailma merede müstikat, siis laevamehaanika on just sinu jaoks.

Kalanduse tehnoloogiate majandamine ja juhtimine

Kas teadsid, et Eesti kalandussektor on kolmas suurim importija piima- ja joogitoodete järel? Kui sind huvitab kalanduse spetsialisti töö kalapüügi, -kasvatuse, -töötlemise või keskkonnahoiu seisukohast, siis see eriala on just sulle. Ettevõtteid ja organisatsioone, mis ootavad innovaatiliste ideedega noori kalanduse spetsialiste, leidub alati.

Mereveonduse ja sadamatöö korraldamine

Kas teadsid, et üle 90% kogu maailma kaubast transporditakse meritsi? Mereveonduse ja sadamatöö korraldamise eriala lõpetajad ongi need inimesed, kes korraldavad merenduse logistikat ja tarneahelat, teisisõnu juhivad ning planeerivad kaubavedusid merel.

Veeteede haldamine ja ohutuse korraldamine

Oled sa kunagi mõelnud, kuidas laev merel navigeerib? Kuidas kapten teab, et valitud kursil pole vanu vrakke, madalikke või hoopis teravaid karisid? Kui veealune maailm tundub sulle põnev, siis Mereakadeemia veeteede haldamise ja ohutuse korraldamise eriala on täpselt sinu jaoks.

Meretehnika ja väikelaevaehitus

Sind tõmbab meri ning sul on huvi tehnika ja tehnoloogia vastu? Sulle meeldiks lahendada probleeme ja töötada valdkonnas, kus väljakutsetest puudust ei tule, siis on see eriala tõenäoliselt just sinule. Meretehnika ja väikelaevaehituse õppekava käsitleb nii töölaevade konstrueerimist kui ka jahtide disaini. Samuti ka seda, mis ühe laeva sees alust toimimas ja tegutsemas hoiab.

Ettevõtlus ja elamusmajandus

Ettevõtlusalastest teadmistest on kasu kõikides eluvaldkondades. Pole oluline, mida sa juba õppinud oled või soovid tulevikus teha – võid edukalt avada oma mahetoidu tootmise või viia Eesti tootedisaini maailma esimessidele. Kui tahaksid õppida praktilist eriala ning teha tulevikus tööd, mis paneks sul igal hommikul silma särama, siis loe edasi, mida ettevõtlusel ja elamusmajandusel sulle pakkuda on.

Tänane tudeng
kujundab homse tuleviku

TTÜ uute laiapõhjaliste õppekavadega planeerid ise oma tulevikku. Õpi lisaks täpselt seda, mis Sind huvitab, ja jõua läbi TTÜs pakutavate paindlike võimaluste abil tippu.

Tähtsad kuupäevad

1. aprill
Sisseastumiskatse matemaatikas Tallinnas ja Tartus.
15. – 25. juuni
Registreerumine sisseastumiskatsetele eesti keeles ja matemaatikas Tallinnas ning Kohtla-Järvel (kui ei ole sooritatud kandideerimiseks vajalikke riigieksameid).
26. juuni – 5. juuli
Avalduste ja dokumentide esitamine bakalaureuse-, integreeritud- ja rakenduskõrgharidusõppesse ning magistriõppesse tööpäevadel TTÜs kohapeal ning ööpäevaringselt SAISi vahendusel. NB! 5. juulil lõppeb kogu TTÜ vastuvõtt kell 15.00 ja seda nii koha peal kui SAISis.
27. juuni
Sisseastumiskatse matemaatikas Tallinnas ja Kohtla-Järvel.
28. juuni
Sisseastumiskatse eesti keeles neile, kellel on eksam sooritamata (või on tulemus alla 35 punkti) ja neile, kellel on eesti keele eksam sooritatud teise keele eksamina.
2. juuli kell 23:59
Lõppeb vastuvõtt avaliku halduse ja riigiteaduste õppekavale kandideerimiseks.
07. – 11. juuli
Bakalaureuseõppe sisseastumiskatsed teaduskondades. Bakalaureuseõppes lepingute sõlmimine tasulisse õppesse kandideerivate üliõpilaskandidaatidega.
10. – 11. juuli
Magistriõppe sisseastumiskatsed teaduskondades.
12. juuli
Avaldatakse esimesed magistriõppesse sissesaanute nimekirjad SAISis. Pärast seda peavad õpilased kahe ööpäeva jooksul oma koha kinnitama.
14. juuli
Avaldatakse esimesed bakalaureuseõppesse vastuvõetud üliõpilaskandidaatide nimekirjad. Pärast seda peavad õpilased kahe ööpäeva jooksul oma koha kinnitama.
SISSE- ASTUMIS- INFO
Kirsti Naaber
Vastuvõtuspetsialist
tel 620 3504
vastuvott@ttu.ee

LÄVENDI- KALKULAATOR

Bakalaureuse- ja inseneriõppesse kandideerimiseks

Riigieksami tulemused:

Eesti keel:
(või eesti keel teise keelena)
Lai matemaatika:
(või enne 2014. a. sooritatud matemaatika riigieksami tulemus)
Kitsas matemaatika:
(võimalik konkureerida vaid majanduse ja keskkonnajuhtimise erialadele)

Kuld- või hõbemedal

Hindamatud kogemused ootavad

Liitu teaduskonna õpilaskoguga, saad uusi kogemusi, tutvusi ja võimaluse reaalselt ülikoolielu kujundamisel kaasa rääkida.