SINU
TEEJUHT
TIPPU!

Eesti Mereakadeemia on ainus merendusalast rakenduskõrgharidus- ja magistriõpet pakkuv õppeasutus Eestis!

Slider
SINU
TEEJUHT TIPPU!

Eesti Mereakadeemia on ainus merendusalast rakenduskõrgharidus- ja magistriõpet pakkuv õppeasutus Eestis!

Slider

Tutvu erialadega

Laevajuhtimine

Üle 70% maakera pindalast moodustab vesi ning maailma meredel sõidab üle 110 000 laeva. Kas teadsid, et maailma suurim konteinerilaev on kiilust masti tipuni sama kõrge kui Viru hotell? Kui oled unistanud vastutusrikkast juhiametist kauba- või reisilaeval, rahvusvahelisest töökeskkonnast ja reisimisest ümber maailma, siis laevajuhi eriala on sinu jaoks.

Laevamehaanika*

Kas sind huvitab tehnika ja tehnoloogia? Sooviksid põhjalikult mõista, kuidas töötavad suured masinad, keerulised süsteemid ja seadmed? Kui ootad vaheldusrikkust, head palka ja maailma merede müstikat, siis laevamehaanika on just sinu jaoks.

Kalanduse tehnoloogiate majandamine ja juhtimine

Kas teadsid, et Eesti kalandussektor on kolmas suurim importija piima- ja joogitoodete järel? Kui sind huvitab kalanduse spetsialisti töö kalapüügi, -kasvatuse, -töötlemise või keskkonnahoiu seisukohast, siis see eriala on just sulle. Ettevõtteid ja organisatsioone, mis ootavad innovaatiliste ideedega noori kalanduse spetsialiste, leidub alati.

Mereveonduse ja sadamatöö korraldamine

Kas teadsid, et üle 90% kogu maailma kaubast transporditakse meritsi? Mereveonduse ja sadamatöö korraldamise eriala lõpetajad ongi need inimesed, kes korraldavad merenduse logistikat ja tarneahelat, teisisõnu juhivad ning planeerivad kaubavedusid merel.

Veeteede haldamine ja ohutuse korraldamine

Oled sa kunagi mõelnud, kuidas laev merel navigeerib? Kuidas kapten teab, et valitud kursil pole vanu vrakke, madalikke või hoopis teravaid karisid? Kui veealune maailm tundub sulle põnev, siis Mereakadeemia veeteede haldamise ja ohutuse korraldamise eriala on täpselt sinu jaoks.

Meretehnika ja väikelaevaehitus

Sind tõmbab meri ning sul on huvi tehnika ja tehnoloogia vastu? Sulle meeldiks lahendada probleeme ja töötada valdkonnas, kus väljakutsetest puudust ei tule, siis on see eriala tõenäoliselt just sinule. Meretehnika ja väikelaevaehituse õppekava käsitleb nii töölaevade konstrueerimist kui ka jahtide disaini. Samuti ka seda, mis ühe laeva sees alust toimimas ja tegutsemas hoiab.

Ettevõtlus ja elamusmajandus

Ettevõtlusalastest teadmistest on kasu kõikides eluvaldkondades. Pole oluline, mida sa juba õppinud oled või soovid tulevikus teha – võid edukalt avada oma mahetoidu tootmise või viia Eesti tootedisaini maailma esimessidele. Kui tahaksid õppida praktilist eriala ning teha tulevikus tööd, mis paneks sul igal hommikul silma särama, siis loe edasi, mida ettevõtlusel ja elamusmajandusel sulle pakkuda on.

Tänane tudeng
kujundab homse tuleviku

TTÜ uute laiapõhjaliste õppekavadega planeerid ise oma tulevikku. Õpi lisaks täpselt seda, mis Sind huvitab, ja jõua läbi TTÜs pakutavate paindlike võimaluste abil tippu.

Tähtsad kuupäevad

Esmakordselt saab 2018. vastuvõtuks erialased sisseastumiskatsed soovi korral ära teha juba enne avalduste esitamist. Erialased katsed toimuvad:
  • 29. jaanuar – 4. veebruar 2018
  • 12. –25. märts 2018
  • 30. aprill – 6. mai 2018
  • 6.–10. juuli 2018
  • Bakalaureusetaseme katsed 6,-10. juuli 2018
  • Magistritaseme katsed 9.-10. juuli 2018
  • Sisseastumiskatsete tulemused
  • lisatakse SAISi hiljemalt 12. juulil 2018.
24. märts
Sisseastumiskatse matemaatikas Tartus.
15.-25. juuni kuni kl 12
Registreerumine sisseastumiskatsetele eesti keeles ja matemaatikas Tallinnas ning Kohtla-Järvel (kui ei ole sooritatud kandideerimiseks vajalikke riigieksameid).
26. juuni
Sisseastumiskatse matemaatikas Tallinnas kl 10 (TTÜ peamajas) ja kl 10 Kohtla-Järvel (Virumaa kolledžis).
27. juuni
Sisseastumiskatse eesti keeles Tallinnas (TTÜ peamajas) kl 10.
25. juuni – 4. juuli kl 15
Avalduste ja dokumentide esitamine bakalaureuse-, integreeritud- ja rakenduskõrgharidusõppesse ning magistriõppesse tööpäevadel TTÜs kohapeal ning ööpäevaringselt SAISi vahendusel. NB! 4. juulil lõppeb kogu TTÜ vastuvõtt kell 15.00 ja seda nii koha peal kui SAISis.
13. juulil 2018
Avalikustatakse vastuvõetute nimekirjad SAISis. Õppima tuleku peab kinnitama kahe ööpäeva jooksul.
SISSE- ASTUMIS- INFO
Kirsti Naaber
Vastuvõtuspetsialist
tel 620 3504
vastuvott@ttu.ee

LÄVENDI- KALKULAATOR

Bakalaureuse- ja inseneriõppesse kandideerimiseks

Riigieksami tulemused:

Eesti keel:
(või eesti keel teise keelena)
Lai matemaatika:
(või enne 2014. a. sooritatud matemaatika riigieksami tulemus)
Kitsas matemaatika:
(võimalik konkureerida vaid majanduse ja keskkonnajuhtimise erialadele)

Kuld- või hõbemedal

Hindamatud kogemused ootavad

Liitu teaduskonna õpilaskoguga, saad uusi kogemusi, tutvusi ja võimaluse reaalselt ülikoolielu kujundamisel kaasa rääkida.