fbpx

Tutvu erialadega

 • Maapõueressursid

  Eesti maapõuerikkused ei piirdu Ida-Virumaal kaevandatava põlevkiviga. Meil leidub ka liiva, dolomiiti, kruusa, lubjakivi, turvast, savi, fosforiiti, põhjavett… Maapõueressursside eriala õppima tulles saad teada, mida maakoor endas peidab, kuidas uusi maapõuerikkusi avastada, millised on parimad tehnoloogiad nende kaevandamiseks, kaevandatud alade taastamiseks ja keskkonnaohtude vältimiseks? Selles valdkonnas kohtuvad insenerimõte, tehnoloogia ning loodusteadused. TTÜ haridusega maapõueinsenere leiab maailma eri paigust alates Eesti mäetööstusest ja Skandinaavia kullakaevandustest kuni Austraaliani.

  Loe lähemalt

  Rakendusfüüsika

  Rakendusfüüsika puhul on oluline, et matemaatika ja füüsika sind ei hirmuta ja mõistad nende tähtsat rolli tulevikutehnoloogiate arendamisel. Rakendusfüüsika on hea valik ka siis, kui tahad õppida mõnd inseneriala, kuid sa pole veel päris kindel, millist täpsemalt. Rakendusfüüsika erialal, saad kolme aasta jooksul sedavõrd universaalsed teadmised, et sinu edasiõppimisvõimalustel pole sisuliselt piire – meteoroloogiast materjaliteaduseni, biofüüsikast okeanograafiani, majandusfüüsikast osakestefüüsikani.

  Loe lähemalt

  Rakenduskeemia, toidu- ja geenitehnoloogia

  Sa oled loomult uudishimulik ja esitad sageli maailma kohta küsimusi „miks“ ja „kuidas“? Sind huvitavad loodus- ja reaalteadused? „Rakett69“ on üks sinu lemmiksaadetest? Rakenduskeemia ja geenitehnoloogia on avanud täiesti uusi silmapiire meditsiinist tööstuse ja põllumajanduseni. Pakume sulle võimalust sukelduda tippteadusse ning teadus- ja tehnoloogiasaavutuste ülipõnevasse maailma. TTÜ rakenduskeemia, toidu- ja geenitehnoloogia eriala lõpetajana on sulle avatud üle kümne magistrikava Eesti ülikoolides ning lugematu hulk välismaal.

  Loe lähemalt
 • Maapõueressursid

  Kõik seitse miljardit inimest sel planeedil on rohkemal või vähemal määral tarbijad ja suur osa vajalikest ressurssidest tuleb maakera seest. Kergesti kaevandatavate maavarade leiukohad on ammendumas ja maapõuespetsialistide järele on vajadus nii meil kui mujal. Siin õpivad tuleviku geoloogid ja mäenduse spetsialistid loodus- ja tehnikateadustele tuginedes juhtima ja arendama maapõueressursside kasutuselevõttu ja jätkusuutlikku tarbimist. Samuti avastama ja uurima uusi maapõueressursse, vähendama maapõuekasutuse keskkonnamõjusid ning leidma uusi ja planeerima asjakohaseid loovaid insenerilahendusi. Arvesta ka praktikatega ettevõtetes, looduskeskkonnas ja kaevanduses nii Eestis kui lähiriikides.

  Loe lähemalt

  Rakendusfüüsika

  Innovaatilised lahendused teadusmahukates ettevõtmistes sõltuvad rakendusfüüsikute panusest. TTÜ on ainus koht Eestis, kus arendatakse päikesepaneele ja meteoroloogiat; vaid siin õpid tundma energiaid ja ookeane, kõrg- ja nanotehnoloogiat, maakera kliimat ja kaasaegset keskkonnateadust. Saad väga mitmekülgse hariduse, mis sisaldab inseneriteadust, füüsikat, matemaatikat, füüsikalist okeanograafiat ja atmosfäärifüüsikat.

  Loe lähemalt

  Rakenduskeemia ja biotehnoloogia (sisaldab geenitehnoloogia peaeriala)

  Rakenduskeemia ja biotehnoloogia õppekava on mõeldud eeskätt neile, kes on bakalaureuseõppes läbinud üldettevalmistuse keemia, biotehnoloogia, geenitehnoloogia, molekulaarbioloogia või biokeemia valdkonnas. Õppe põhirõhk on keemia ja bioteaduste valikainetel ning praktiliste oskuste omandamisel. Töö laboris ja lõputöö tegemine annavad sulle võimaluse põhjalikult tutvuda teadusliku uurimistööga. Lõpetajale antakse loodusteaduse magistrikraad – sellega oled tegija nii keemia kui ka biotehnoloogia valdkondades.

  Loe lähemalt

  Toidutehnoloogia ja –arendus

  Sind huvitab, mis meie söögilauda katab, kuidas toitu toodetakse ja soovid valdkonda süvitsi tundma õppida? Sul on juba olemas baasteadmised toidutehnoloogiast, keemiast, bio- või geenitehnoloogiast? Toidutehnika ja –arenduse magistrikava valmistab ette spetsialiste töötamaks toidusektoris – nii tootmises, tootearenduses, kvaliteedikontrollis, riigiasutustes kui ka teaduses. Tuleb aga märkida, et õppekavas on palju valikaineid, et saaksid õppida just sind huvitavaid erialateadmisi.

  Loe lähemalt

Tähtsad kuupäevad

Esmakordselt saab 2018. vastuvõtuks erialased sisseastumiskatsed soovi korral ära teha juba enne avalduste esitamist. Erialased katsed toimuvad:

 • 30. aprill – 6. mai 2018
 • 6.–10. juuli 2018
 • Bakalaureusetaseme katsed 6,-10. juuli 2018
 • Magistritaseme katsed 9.-10. juuli 2018
 • Sisseastumiskatsete tulemused lisatakse SAISi hiljemalt 12. juulil 2018.

 

15.-25. juuni kuni kl 12

Registreerumine sisseastumiskatsetele eesti keeles ja matemaatikas Tallinnas ning Kohtla-Järvel (kui ei ole sooritatud kandideerimiseks vajalikke riigieksameid).

26. juuni

Sisseastumiskatse matemaatikas Tallinnas kl 10 (TTÜ peamajas) ja kl 10 Kohtla-Järvel (Virumaa kolledžis).

27. juuni

Sisseastumiskatse eesti keeles Tallinnas (TTÜ peamajas) kl 10.

25. juuni – 4. juuli kl 15

Avalduste ja dokumentide esitamine bakalaureuse-, integreeritud- ja rakenduskõrgharidusõppesse ning magistriõppesse tööpäevadel TTÜs kohapeal ning ööpäevaringselt SAISi vahendusel. NB! 4. juulil lõppeb kogu TTÜ vastuvõtt kell 15.00 ja seda nii koha peal kui SAISis.

13. juulil 2018

Avalikustatakse vastuvõetute nimekirjad SAISis. Õppima tuleku peab kinnitama kahe ööpäeva jooksul.

Top