fbpx

Tutvu erialadega

 • Laevajuhtimine

  Üle 70% maakera pindalast moodustab vesi ning maailma meredel sõidab üle 110 000 laeva. Kas teadsid, et maailma suurim konteinerilaev on kiilust masti tipuni sama kõrge kui Viru hotell? Kui oled unistanud vastutusrikkast juhiametist kauba- või reisilaeval, rahvusvahelisest töökeskkonnast ja reisimisest ümber maailma, siis laevajuhi eriala on sinu jaoks.

  Loe lähemalt

  Laevamehaanika

  Kas sind huvitab tehnika ja tehnoloogia? Sooviksid põhjalikult mõista, kuidas töötavad suured masinad, keerulised süsteemid ja seadmed? Kui ootad vaheldusrikkust, head palka ja maailma merede müstikat, siis laevamehaanika on just sinu jaoks.

  Loe lähemalt

  Mereveonduse ja sadamatöö korraldamine

  Kas teadsid, et üle 90% kogu maailma kaubast transporditakse meritsi? Mereveonduse ja sadamatöö korraldamise eriala lõpetajad ongi need inimesed, kes korraldavad merenduse logistikat ja tarneahelat, teisisõnu juhivad ning planeerivad kaubavedusid merel.

  Loe lähemalt

  Veeteede haldamine ja ohutuse korraldamine

  Oled sa kunagi mõelnud, kuidas laev merel navigeerib? Kuidas kapten teab, et valitud kursil pole vanu vrakke, madalikke või hoopis teravaid karisid? Kui veealune maailm tundub sulle põnev, siis Mereakadeemia veeteede haldamise ja ohutuse korraldamise eriala on täpselt sinu jaoks.

  Loe lähemalt

  Väikelaevaehitus

  Sind tõmbab meri ning sul on huvi tehnika ja tehnoloogia vastu? Sulle meeldiks lahendada probleeme ja töötada valdkonnas, kus väljakutsetest puudust ei tule, siis on see eriala tõenäoliselt just sinule. Väikelaevaehituse õppekava käsitleb nii töölaevade konstrueerimist kui ka jahtide disaini. Samuti ka seda, mis ühe laeva sees alust toimimas ja tegutsemas hoiab.

  Loe lähemalt

  Ettevõtlus ja elamusmajandus

  Ettevõtlusalastest teadmistest on kasu kõikides eluvaldkondades. Pole oluline, mida sa juba õppinud oled või soovid tulevikus teha – võid edukalt avada oma mahetoidu tootmise või viia Eesti tootedisaini maailma esimessidele. Kui tahaksid õppida praktilist eriala ning teha tulevikus tööd, mis paneks sul igal hommikul silma särama, siis loe edasi, mida ettevõtlusel ja elamusmajandusel sulle pakkuda on.

  Loe lähemalt
 • Merendus

  Kui sul on soov täiendada oma teadmisi tasemeõppes ning omandada magistrikraad, saada mitmekülgseks spetsialistiks, kes suudab pakkuda praktilistele probleemidele tulutoovaid lahendusi, parandada konkurentsivõimet tööturul ja olla kursis uute ideedega, siis oled oodatud merenduse magistriõppesse. Merenduse erialal saad laialdased teadmised, et töötada merenduse valdkonna juhtivatel positsioonidel. Erialal on võimalik valida kahe suuna vahel: meretranspordi juhtimine või laeva tehniline ekspluatatsioon ja laevajuhtimine

  Loe lähemalt

TalTechis on aastaringne vastuvõtt!

2019/2020 õppeaastaks saab sisseastumisavalduse Tallinna Tehnikaülikooli õppeprogrammidele SAISis esitada juba 1. novembrist (õppekavadele, kus toimub vastuvõtt ainult riigieksamite või keskhinde baasi) ning kõikidele õppekavadele alates 1. jaanuarist!

ESITA AVALDUS

Tähtsad kuupäevad

1. november

Avalduste esitamine SAISis õppekavadele, mille vastuvõtutingimuseks on riigieksamid või keskmine hinne.

1. jaanuar

Avalduste esitamine SAISis erialaste vastuvõtukatsetega õppekavadele.

28. jaanuar – 3. veebruar

Vastuvõtukatsete esimene periood (registreerimine TalTechi kodulehel).

11. – 24. märts

Vastuvõtukatsete teine periood (registreerimine TalTechi kodulehel).

29. aprill – 5. mai

Vastuvõtukatsete kolmas periood (registreerimine TalTechi kodulehel).

17. – 25. juuni kell 12:00

Registreerumine eesti keele ja matemaatika sisseastumiskatsetele (bakalaureus).

25. juuni

Konsultatsioonid matemaatika sisseastumiskatsele (vajalik eelnev registreerimine TalTechi kodulehel).

26. juuni

Matemaatika sisseastumiskatse Tallinnas ja Kohtla-Järvel (vajalik eelnev registreerimine TalTechi kodulehel).

27. juuni

Eesti keele sisseastumiskatse neile, kellel ei ole sooritatud (või on tulemus alla lävendi) eesti keele või eesti keel teise keelena riigieksamit (vajalik eelnev registreerimine TalTechi kodulehel).

25. juuni – 4. juuli

Avalduste ja dokumentide esitamine TalTechis kohapeal. 4. juulil sulgub avalduste esitamine kl 12 SAISis ja Tehnikaülikoolis kohapeal.

6. – 10. juuli

Vastuvõtukatsete neljas periood (bakalaureus).

9. – 10. juuli

Vastuvõtukatsete neljas periood (magister).

15. juuli

SAISis õppima tuleku kinnitamise lõpptähtaeg.

26. august
Eelnädal – esimene õppetöö nädal esmakursuslastele.

Top