fbpx

Tutvu erialadega

 • Laevajuhtimine

  Üle 70% maakera pindalast moodustab vesi ning maailma meredel sõidab üle 110 000 laeva. Kas teadsid, et maailma suurim konteinerilaev on kiilust masti tipuni sama kõrge kui Viru hotell? Kui oled unistanud vastutusrikkast juhiametist kauba- või reisilaeval, rahvusvahelisest töökeskkonnast ja reisimisest ümber maailma, siis laevajuhi eriala on sinu jaoks.

  Loe lähemalt

  Laevamehaanika

  Kas sind huvitab tehnika ja tehnoloogia? Sooviksid põhjalikult mõista, kuidas töötavad suured masinad, keerulised süsteemid ja seadmed? Kui ootad vaheldusrikkust, head palka ja maailma merede müstikat, siis laevamehaanika on just sinu jaoks.

  Loe lähemalt

  Kalanduse tehnoloogiate majandamine ja juhtimine

  Kas teadsid, et Eesti kalandussektor on kolmas suurim importija piima- ja joogitoodete järel? Kui sind huvitab kalanduse spetsialisti töö kalapüügi, -kasvatuse, -töötlemise või keskkonnahoiu seisukohast, siis see eriala on just sulle. Ettevõtteid ja organisatsioone, mis ootavad innovaatiliste ideedega noori kalanduse spetsialiste, leidub alati.

  Loe lähemalt

  Mereveonduse ja sadamatöö korraldamine

  Kas teadsid, et üle 90% kogu maailma kaubast transporditakse meritsi? Mereveonduse ja sadamatöö korraldamise eriala lõpetajad ongi need inimesed, kes korraldavad merenduse logistikat ja tarneahelat, teisisõnu juhivad ning planeerivad kaubavedusid merel.

  Loe lähemalt

  Veeteede haldamine ja ohutuse korraldamine

  Oled sa kunagi mõelnud, kuidas laev merel navigeerib? Kuidas kapten teab, et valitud kursil pole vanu vrakke, madalikke või hoopis teravaid karisid? Kui veealune maailm tundub sulle põnev, siis Mereakadeemia veeteede haldamise ja ohutuse korraldamise eriala on täpselt sinu jaoks.

  Loe lähemalt

  Meretehnika ja väikelaevaehitus

  Sind tõmbab meri ning sul on huvi tehnika ja tehnoloogia vastu? Sulle meeldiks lahendada probleeme ja töötada valdkonnas, kus väljakutsetest puudust ei tule, siis on see eriala tõenäoliselt just sinule. Meretehnika ja väikelaevaehituse õppekava käsitleb nii töölaevade konstrueerimist kui ka jahtide disaini. Samuti ka seda, mis ühe laeva sees alust toimimas ja tegutsemas hoiab.

  Loe lähemalt

  Ettevõtlus ja elamusmajandus

  Ettevõtlusalastest teadmistest on kasu kõikides eluvaldkondades. Pole oluline, mida sa juba õppinud oled või soovid tulevikus teha – võid edukalt avada oma mahetoidu tootmise või viia Eesti tootedisaini maailma esimessidele. Kui tahaksid õppida praktilist eriala ning teha tulevikus tööd, mis paneks sul igal hommikul silma särama, siis loe edasi, mida ettevõtlusel ja elamusmajandusel sulle pakkuda on.

  Loe lähemalt
 • Merendus

  Kui sul on soov täiendada oma teadmisi tasemeõppes ning omandada magistrikraad, saada mitmekülgseks spetsialistiks, kes suudab pakkuda praktilistele probleemidele tulutoovaid lahendusi, parandada konkurentsivõimet tööturul ja olla kursis uute ideedega, siis oled oodatud merenduse magistriõppesse. Merenduse erialal saad laialdased teadmised, et töötada merenduse valdkonna juhtivatel positsioonidel. Erialal on võimalik valida kahe suuna vahel: meretranspordi juhtimine või laeva tehniline ekspluatatsioon ja laevajuhtimine

  Loe lähemalt

Tähtsad kuupäevad

Esmakordselt saab 2018. vastuvõtuks erialased sisseastumiskatsed soovi korral ära teha juba enne avalduste esitamist. Erialased katsed toimuvad:

 • 30. aprill – 6. mai 2018
 • 6.–10. juuli 2018
 • Bakalaureusetaseme katsed 6,-10. juuli 2018
 • Magistritaseme katsed 9.-10. juuli 2018
 • Sisseastumiskatsete tulemused lisatakse SAISi hiljemalt 12. juulil 2018.

 

15.-25. juuni kuni kl 12

Registreerumine sisseastumiskatsetele eesti keeles ja matemaatikas Tallinnas ning Kohtla-Järvel (kui ei ole sooritatud kandideerimiseks vajalikke riigieksameid).

26. juuni

Sisseastumiskatse matemaatikas Tallinnas kl 10 (TTÜ peamajas) ja kl 10 Kohtla-Järvel (Virumaa kolledžis).

27. juuni

Sisseastumiskatse eesti keeles Tallinnas (TTÜ peamajas) kl 10.

25. juuni – 4. juuli kl 15

Avalduste ja dokumentide esitamine bakalaureuse-, integreeritud- ja rakenduskõrgharidusõppesse ning magistriõppesse tööpäevadel TTÜs kohapeal ning ööpäevaringselt SAISi vahendusel. NB! 4. juulil lõppeb kogu TTÜ vastuvõtt kell 15.00 ja seda nii koha peal kui SAISis.

13. juulil 2018

Avalikustatakse vastuvõetute nimekirjad SAISis. Õppima tuleku peab kinnitama kahe ööpäeva jooksul.

Top